Články

Cukr je rostlinného původu, proč je špatný?

Každá látka se účastní chemických procesů v těle. Surové potraviny obsahují živiny (vitamíny, minerály atd.), které jsou nezbytné pro vstřebávání té které potraviny.

 

Mléko - potravina nebo jed?

S největší pravděpodobností jsou pravdivé oba názory = ovšem podle toho, kterého konkrétního jednotlivce se to bude týkat. 

 

  

Mobilní telefon - největší biologický experiment všech dob

Jistě se mnozí z nás alespoň občas zamysleli nad otázkou, zda je či není mobilní telefon škodlivý.

 

 

Deset pravidel pro "úžasné rodiče"

Být úspěšným rodičem je opravdu dřina. Vychovat z dětí slušné, citlivé, tolerantní a srdečné jedince vyžaduje odvahu a neskutečnou trpělivost.

 

 Kouzlo dotyku

Tvůj dotek bude uzdravovat, Tvůj dotek bude vzbuzovat potěšení, Tvůj dotek bude tím nejlepším, co můžeš druhému dát.

 

Ovlivňuje nás pořadí sourozenců?

Sourozenecké konstelace, a tedy pořadí člověka, které zastává mezi sourozenci, tak může ovlivnit pozici v partnerském vztahu a chování partnerů v dospělosti.

 

Péče o nemocné dítě

Dítě potřebuje v době nemoci zvlášť mnoho jistoty a bezpečí. Nejlepší samozřejmě je, když se o něj stará maminka, popřípadě jiná nejbližší osoba. Při láskyplné péči o nemocné dítě se velmi zintenzivní vztah rodiče či jiných pečujících osob k dítěti. Pro všechny zúčastněné je to důležitý čas učení. Vyvíjí se nová jistota a více důvěry.

 

 

Psychika ženy po porodu

Klasický porod bez komplikací trvá obvykle několik hodin, operativní („císařský řez") i mnohem méně, můžeme ho měřit v minutách. Psychické změny na nadcházející mateřství však nastupují mnohem dřív a trvají i po porodu.

 

 

 

 

 

 

MIMI-Natura.cz © 2008 Všechna práva vyhrazena

Odebírat novinky v naší nabídce   Religis s.r.o. 2009 - 2015